Cejlon czyli Sri Lanka

Opublikowany 11.05.2016

Wyspa Sri Lanka znajduje się w południowo-wschodniej Azji. Stan ten, który do 1972 roku nazywał się Cejlon, słynie zwłaszcza z plantacji herbaty i charakterystycznej herbaty cejlońskiej. Cejlon jednak oferuje turystom o wiele więcej. Znaleźć tutaj można niezwykłą florę i faunę, piękne plaże, unikalną architekturą i wyjątkową kulturę. Czekają na Państwa także zabytki i wyśmienita kuchnia. Sri Lanka to po prostu raj.

Kochają Państwo piękną przyrodę i chętnie Państwo podziwiają jej piękno? Na Sri Lance odnajdą Państwo ze sto chronionych rezerwatów przyrody. Mogą Państwo spędzać całe dnie wędrówkami po parkach narodowych i stale będą Państwo mieć wiele do odkrycia. Sri Lanka jest również znanym centrum Ayurvedy. Od mistrzów duchowych mogą się Państwo nauczyć odpowiednich metod medytacji. Sri Lanka jest warta odwiedzenia przez cały rok, bo każdy sezon ma wiele do zaoferowania. Wystarczy tylko wybrać wakacje na Sri Lance za naszym pośrednictwem.

Kultura Sri Lanki jest pełna wpływu dwu głównych religii – buddyzmu i hinduizmu. Można tutaj podziwiać liczne świątynie i rzeźby. Posągi Buddy spotkają Państwo niemal na każdym kroku. Kraj ten jest idealnym miejscem również dla miłośników sportów wodnych i plażowych. Sri Lanka jest pełna pięknych plaży, które zapraszają do relaksu. Słynna jest również lokalna kuchnia, która jest inspirowana kuchnią indyjską.