Kandy Sri Lanka - miasto w środku lasu tropikalnego

Opublikowany 11.05.2013

Chcą Państwo przeżyć niepowtarzalną atmosferę? Dawna stolica Sri Lanki Kandy znajduje się w pośrodku gór centralnych i jest otoczona lasem tropikalnym. Podczas swojej wizyty mogą więc Państwo odkrywać piękno przyrody lub inne tajemnice tego starożytnego miasta. Kandy to miasto pełne historii i nietypowej kultury.

Kandy położone jest w głębi lądu, na wysokości 500 metrów nad poziomem morza i ma przyjemny klimat. Zostało założone w 14 wieku. Za centrum miasta uważane jest sztuczne jezioro, które zostało zbudowane już w 1807 roku. W trakcie odwiedzin tego miasta nie powinni Państwo ominąć Świątynię Zęba Buddy, w której przechowywana jest jedna z najświętszych relikwii buddyjskich. Najlepszę atmosferę ma świątynia w godzinach wieczornych, kiedy jest na dodatek specjalnie oświetlona.

Jeżeli pragną Państwo doświadczyć także czegoś z kultury, trzeba odwiedzić Kandy w czasie, kiedy odbywa się tu słynny festiwal Perahera Esala. Na całej Sri Lance nie ma większego i bardziej odwiedzanego festiwalu niż ten oto. Esala Pehahera odwiedzają turyści z całego świata. Festiwal jest również przekazywany za pośrednictwem telewizji i Internetu. Polecane jest zapewnić sobie zakwaterowanie na czas jego trwania wystarczająco do przodu.