Wczasy w Keni – romantyka i przygody

Opublikowany 07.02.2014

W Keni mogą Państwo przeżyć prawdziwą romantykę i przygody. Swoje wczasy mogą Państwo spędzić na plaży, w parkach narodowych, na sawannach czy oglądając monumenty historyczne. Wyszukiwaną często atrakcją przy odwiedzinach Keni są parki narodowe.

  Pomiędzy te najbardziej turystami odwiedzane należy Amboseli.Można w nim znaleźć także najwyższą górę Afryki – Kilimandżaro, która osnuta jest wieloma legendami. Nazwa tego parku narodowego pochodzi od typowego suchego jeziora. W Amboseli znajdą Państwo także kwitnące łąki, gaje palmowe, bagna i sawanny. Typowym zwierzęciem tego parku narodowego jest słoń.

Park Narodowy Masai Mara

Kolejnym parkiem narodowym, który warto odwiedzić, to Masai Mara. Obszar ten zamieszkany jest przez plemię Masajów, którzy nawet w czasach dzisiejszych żyją tradycyjnym sposóbem życia. Najlepszą porą do odwiedzin tego parku to miesiące od czerwca do października. Czeka Państwo niesamowite widowisko - piękna przyroda i stada bawołów, zebr i antylop gnu. Spotkają Państwo również lwy, gepardy lub lamparty.

Mombasa - miasto o bogatej historii

Jeżeli wolą Państwo zabytki, odwiedźcie Państwo miasto Mombasa. Nie powinni Państwo ominąć symbol miasta – twierdzę Fort Jesus. Została ona zbudowana w 18 wieku i miała różne funkcje. Dziś znajdą tutaj PaństwoPałac Mazruiů, uliczkę łuczników i słynne muzeum. Można także wybrać się na romantyczny spacer po starym mieście.