Wyspa Teneryfe – wyjątkowe miejsce z romantyczną atmosferą

Opublikowany 17.04.2015

Wyspa wiecznej wiosny – tak oto jest nazywana jedna z Wysp Kanaryjskich – wyspa Teneryfa. Przyjemy klimat lokalny ma wpływ na charakter wyspy i nadaje jej niepowtarzalną atmosferę. Teneryfa często jest także nazywana najbardziej zieloną wyspą. Tak jak w przypadku innych Wysp Kanaryjskich znajdą tutaj Państwo krajobraz, który został ukształtowany działalnością wulkaniczną. Teren wyspy jest bardzo zróżnicowany – od równego wybrzeża aż po wysokie góry.

Teneryfa jest doskonałym miejscem dla miłośników sportu – zwłaszcza nurków i wyznawców innych sportów wodnych takich jak żeglarstwo, windsurfing i surfing. Na Teneryfie można również zagrać w golfa lub tenisa, jeździć konno lub spróbować paralotniarstwa. Możliwości są bardzo szerokie, więc znajdą tutaj coś dla siebie także zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu na Wyspach Kanaryjskich.

Nie można zapomnieć także na wyjątkowe plaże na wyspie. Jeżeli wolą Państwo mniej zatłoczone plaże, to idelną dla Państwa będzie plaża Bollullo. Ta oto plażanależy do jednej z najczystszych na całej wyspie. Kolejną naturalną plażą jest naprz. Los Patos, która znajduje się w północnej części wyspy. Jeżeli chcą Państwo przeżyć coś niepowtarzalnego, to trzeba odwiedzić plażę położoną na półudniu wyspy. Plaża ta nazywa się Candelaria i znajdą tutaj Państwo gorący czarny piasek. Wyspa Teneryfe ma wiele do zaoferowania również miłośnikom historii – można odwiedzić między innymi piramidy Guimar. Dla miło spędzonych wczasów istnieje na Teneryfiewiele możliwości, odwiedźcie więc tę oto piękną wyspę wraz z Airstop.pl.