Egipt
Info o destynacji

Egipt

 • Dziś
  24 °C
 • Czas lotu
  ≈ 4h 40min
 • Waluta – 1 EGP =
  0.955 Kč 0.0392 € 0.1835 zł 16.0666 Ft
 • Przesunięcie czasowe
  +1h, 14:08

Egipt

Paszport obywatela RP musi być ważny jeszcze pół roku po powrocie z destynacji. Od obywateli RP wymagane są wizy, wizę należy wykupić po przylocie na lotnisku 30 EUR. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu. W związku z pandemią COVID-19 może kraj wylotu, tranzytu lub docelowy w dowolnym momencie zmienić warunki wjazdu. Poszczególne linie lotnicze mogą również mieć specjalne warunki. Klient jest zobowiązany do monitorowania wszystkich wymogów wjazdowych. Klient jest odpowiedzialny za przestrzeganie tych warunków oraz za wszelkie poniesione dodatkowe koszty. Niektóre usługi hotelowe mogą być niedostępne lub ograniczone.

 • O Egipcie
 • Typy na wycieczki
 • Pogoda i kiedy jechać
 • i formalności wizowe

Zanurzcie się w świat tajemnicy fascynującej historii. Odkryjcie faraonów, którzy usiłowali o odkrycie nieśmiertelności, tajemniczych piramid i gigantycznych monumentów. Malowidła ścienne i reliefy ožít dech beroucí minulost. Zanurzcie się do wielobarwnego życia podmorskiego Morza Czerwonego. Państwo będziecie oczarowani koralami, które lśnią barvami tęczy. Zobaczcie blask księżyc nad rzeką Nil, która była i cały czas jest centrum życia w Egipcie. Do najbardziej ulubionych miejsc należy Luksor, Kair,Giza, Hurghada, Safaga, Makadi Bay, Marsa Alam ,Sharm el Sheikh, Dahab. 

Luksor 
Luksor jest sercem rzeszy faraonów, znajduje się na wschodnim brzegu rzeki Nil. Dawniejsze miasto Theben było potężną metropolą kraju. Można tu znaleźć ttajemnicze kolumny Luksoru lub bardziej na północ położone miasto severněji Karnak z wielu świątyniami. Na zachodniej części Nilu znajduje się leží Dolina Królów z wielu grobowcami faraonów. Luksor to punkt wyjściowy dla różnych rejsów po Nilu, wycieczki objazdowe lub programy złozone. 


Hurghada
Z Hurghady powstało w ciągu ostatnich kilku lat bardzo ulubiona destynacja turystyczna. Hotely wszystkich kategorii rozpościerają się na 30 kilometrowej plaży piaszczstej. W starek części miasta jest wiele kawiareń i sklepów. Życie nocne oferuje puby i diskoteki. Hurghada to świetne miejsce do nurkowania, rafy koralowe czasami sięgają aż na plaże. 

Makadi Bay
30km na południe od Hurghady znajduje się Makadi Bay. To miejsce doskonałe dla surfistów i nurków. Pod powierzchnią morza można zobaczyć ogrody koralowe z mnóstwem ryb. 

Safaga
Mniej więcej 60km na południe od Hurghady znajduje się miasto portowe Safaga. Odpowiednie miejsce dla odwiedzających, którzy preferują spokojny urlop. Możliwości zabawy są ograniczone. Safaga należy do najbezpieczniejszych rewirów dla surferów, ponieważ wiatr tu nie jest tak mocny. 

El Quseir
Znajduje się 160km na południe od Hurghady i jest idealnym miejscem dla nurków. Do dyspozycji jest szkoła nurkowania. Obok nietkniętych raf koralowych i pięknych plaży tu można również znaleźć imponującą kulisę pustych gór. Miasto El Quseir z historycznym portem znajduje się niedaleko hoteli.


Marsa Alam
Marsa Alam to idealne miejsce do wypoczynku. Tylko pare hoteli i obozów dla nurków rozpościera się na pięknych plaży wzdłuż turkusowego morza.

Berenice 
W antycznym mieście handlowym, cca 2 godziny na południe od Marsa Alam, znajdują się ruiny królowskiej świątyni. Warto zwiedzić wyspę Zabargad. Jeżeli macie Państwo szczęście, to możecie obserwować delfinów.

Sharm el Sheikh
Zatoki i plaże wzdłuż wybrzeża półwyspu Synaj zapraszają do nurkowania lub do spokojnego wypoczynku. Centrum turystyczne regionu nazywa się Na´ama Bay. Skorzystajcie ze spokojnego wypoczynku podczas wieczornego spaceru po promenadzie z kawiarniami i restauracjami. Zapraszamy do centralnej części kraju na imponującą górską krainę naprz. skalną przepaść Coloured Canyon, do klasztoru św. Katarzyny przy podnożu Góry Mojżesza lub do obserwacji gwiazd. 

Dahab
Małe miejsce wakacyjne mniej więcej 100km od Sharm el Sheikh. Nazwa dawniejszej wioski beduińskiej znaczy „złoto“. To wspaniałe miejsce dla nurków i surferów.

Taba 
Taba znajduje się na pólnocnym wschodzie półwyspy Synaj, blisko pasma górskiego Synaj. To najmłodsza destynacja turystyczna, daleko od hałasu i codziennego stresu. Można tu znaleźć dziewiczą przyrodę z wielu ofertami wycieczek. Region złożony jest z 7 hoteli, które mają kategorię 4 aż 5 gwiazdek. Wszystkie są 1 – 5 stare i posiadają własną plażę. 

Wycieczki fakultatywne i ceny są tylko orientacyjne.
Te i dalsze wycieczki można kupić bezpośrednio na miejscu u rezydenta.

Luksor: 
Wielbłądzie safari € 15,-
Miasto Theben (półdniowy) € 52,-
Dnedera (całodniowy) € 59,-


Assuan: 
Wielbłądzie safari € 16,-
Abu Simbel € 86-186,-

Hurghada: 
Kair € 70-160,-
Luksor € 70-140,-
Sinai € 150,-


Marsa Alam: 
Luksor (całodniowy) € 85,-
Wielbłądzie safari do parku narodowego Wadi El Gemal (celodenní) € 85,-
Wycieczka z nurkowaniem od € 35,-


Sharm el Sheikh: 
Klasztor Św. Katarzyny i Góra Mojżesza (całodniowa) € 39,-
Kair i piramidy (dwudniowa) € 173,-
Wycieczka z nurkowaniem Ras Mohammed lub wyspa Tiran (całodniowa) € 37,-
Coloured Canyon (całodniowa) € 47,-
Luksor (całodniowa drogą lotniczą) € 215,-

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najwyższa temperatura

22

23

25

27

30

32

33

34

32

30

27

24

Najniższa temperatura

14

14

16

19

23

25

26

27

25

23

19

16

Temperatura wody

22

21

22

23

25

26

27

28

27

27

25

24

Trwanie świtu słońca

7

8

9

10

11

10

10

10

10

10

8

8

Deszczowe dni

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Wilgotność relatywna

53

51

51

52

51

52

54

52

54

55

56

54

Paszport obywatela RP musi być ważny jeszcze pół roku po powrocie z destynacji. Od obywateli RP wymagane są wizy, wizę należy wykupić po przylocie na lotnisku 30 EUR. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu.

Dlaczego wybrać Airstop