13.12.2017

Elektroniczne wizy do Egiptu

Elektroniczne wizy do Egiptu Dla Polaków została wprowadzona wiza elektroniczna. Wniosek o wizę można złożyć przed podróżą przez internet, nie trzeba później czekać w kolejce na lotnisku. Cena za jednorazowy wjazd i 30-dniowy pobyt to obecnie 25 USD. Władze zlecają ubiegać się o wizę przynajmniej 7 dni przed wylotem. Trzeba jednak posiadać paszport ważny jeszcze 8 miesięcy od daty przyjazdu do Egiptu, oraz wniosek zapłacić kartą kredytową. Wydrukowane potwierdzenie należy zabrać ze sobą i pokazać na lotnisku. Wniosek o wizę można złożyć na stronie https://visa2egypt.gov.eg/eVisa/Home?VISTK=JFCS-RDA7-DX77-LANP-CSJ9-IH3I-ZUTC-3F1W-RQFS-DI0Q-8Z7D-GQIC-36UY-XGAS-8HAG-ME0V Półwysep Synaj jest nadal zwolniony z opłaty wizowej, 15-dniową bezpłatną wizę „Sinai-Only“ można otrzymać na lotnisku w Sharm el Sheikh.
Więcej
18.8.2017

WYCIECZKI Z PRZESIADKĄ W STANACH ZJEDNOCZONYCH ORAZ W KANADZIE

PRZESIADKI W USA W wypadku wycieczek z przesiadką na obszarze Stanów Zjednoczonych potrzebna jest promesa wizowa. https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/ Podczas przesiadki trzeba po wyjściu ze samolotu przejść procedurę imigracyjną. Później trzeba odebrać bagaż i udać się do kontroli celnej. Z kolei należy się odebrać znów do odprawy, oddać bagaż itd. W każdym razie polecamy wybierać oferty z przynajmniej z dwugodzinnym okienkiem na przesiadkę (może się bowiem spóźnić lot z Europy, mogą być kolejki do odprawy itp.). Również można poprosić stewardesę o „Express Connection“, by zdążyć kolejny lot. Rodzaje wiz  https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/wszystkie-kategorie-wiz/ https://esta.cbp.dhs.gov/   Wizy tranzytowe – procedura http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-typecandd.asp https://travel.state.gov/content/visas/en/other/transit.html   Ambasada i Konsulat USA w Polsce https://pl.usembassy.gov/pl/    Informacje o kraju na stronie MSZ http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/usa;jsessionid=86E4FB8DF43BDA24DAADC7EBE9977F34.cmsap5p   Ograniczenia dotyczące Covid-19 Osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione nie uzyskają prawa wjazdu, chyba że należą do jednej z kategorii wyłączonych (np. dzieci poniżej 18 roku). Ostatnia dawka musi być podana na pełne 14 dni przed dniem wejścia na pokład samolotu do Stanów Zjednoczonych. Centra Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) poleca pozy tym wykonanie testu jak najbliżej terminu wyjazdu. Informacje o szczepionkach zatwierdzonych przez amerykańską FDA można znaleźć tutaj. Każdy podróżujący musi wypełnić następujący formularz. Wszystkie informacje można znaleźć na kolejnych stronach: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.html#noncitize https://www.cdc.gov/quarantine/fr-proof-negative-test.html https://www.gov.pl/web/usa/idp   PRZESIADKI W KANADZIE Od 01.08.2015 wymagana jest przed wylotem tzw. eTA (Electronic Travel Authorization), która kosztuje 7 CAD (płatność kartą) i jest ważna przez 5 lat (lub do końca ważności paszportu).  eTA – procedura http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-facts-pl.asp?utm_source=canadainternational-Poland&utm_medium=mission-graphic-polish&utm_campaign=eta http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas-all.asp   Ambasada Kanady w Polsce http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/index.aspx?lang=pol Ograniczenia dotyczące Covid-19 Podróżujący są zwolnieni z wymagań dotyczących testowania i kwarantanny, o ile pozostaną w bezpiecznej strefie tranzytowej, aby zakończyć połączenie w ciągu 24 godzin: https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/border https://www.gov.pl/web/kanada/informacje-dla-podrozujacych
Więcej
17.7.2017

Wczasy Zakynthos

Poszukują Państwo ciekawej destynację dla tegorocznych wakacji? Poznajcie perłę Wysp Jońskich – Zakynthos. Ta oto wyspa grecka nie jest tak dobrze znana jak inne wyspy greckie, jednak oferuje wyjątkowe warunki dla Państwa wypoczynku. Zakynthos z pewnością zachwyci Państwo swoim malowniczym krajobrazem i pięknymi plażami, które są jak wycięte z katalogów biur podróży. Błękitne morze i czyste plaże otacza piękna przyroda. Do najbardziej popularnych turystycznie miejsc na wyspie Zakynthos należy ośrodek Laganas, który znajduje się w południowej części wyspy. Chodzi o luksusowy ośrodek turystyczny, który oferuje wysoki standard usług. Na wyspie Zakynthos można znaleźć także mniej ruchliwe miejsca takie jak na przykład Alykes lub Vassilikos. Czy już poszukują Państwo spokoju czy też zabawy, z pewnością wybiorą sobie. W każdym zakątku wyspy Zakynthos można odczuwać niepowtarzalną grecką atmosferą. Nie powinni Państwo zapomnieć spróbować oryginalnych potraw i napojów. Kuchnia grecka jest bardzo smaczna. Odwiedzić można również osobliwe górskie wioski. Warte odwiedzienia są także na przykład Muzeum Bizantyjskie, Niebieska jaskinia lub zatoka Porto Vromi. Swoje wakacje na wyspie Zakynthos można spędzać w okresie od kwietnia do października, kiedy to przebiega tutaj główny sezon turystyczny.
Więcej
3.4.2017

Wczasy na Korfu

Jedna z najpiękniejszych wysp greckich – Korfu – często nazywana jest szmaragdową wyspą. Jest ona także jedną z najbardziej zielonych wysp greckich. Dlatego też, jeżeli lubią Państwo wyjątkową naturę, warto spędzić wczasy właśnie na Korfu. Wybierzcie Państwo z naszej oferty wycieczek na Korfu i cieszcie się latem. Na Korfu można znaleźć setki i tysiące gatunków roślin i zwierząt. Oprócz pięknej przyrody znajdą tutaj Państwo również dobrze wyposażone ośrodki turystyczne, gdzie zadbają o Państwa jak o królów. Wakacje na Korfu z niemieckimi biurami podróży są tym najlepszym wyborem. Czym jeszcze można się cieszyś podczas wizyty Korfu? Całe wybrzeże wyspy jest lemowane unikalnymi plażami. Chodzi o plaże jak piaszczystek, tak żwirowe. Mogą więc Państwo znaleźć plażę z powierzchnią, która będzie Państwu najbardziej odpowiadać. Na plaży znajdą Państwo mnóstwo zabawy. Są jednak także bardziej oddalone miejsca, gdzie można spokojnie odpocząć. Wyspa Korfu to również doskonałe miejsce do wędkowania i nurkowania. Wyruszajcie Państwo na Korfu do jednego z najpiękniejszych kurortów w Europie. Wybrać można na przykład z kurortu Arillas, Dassia, Acharavi i innych. Polecamy także wypożyczyć sobie na miejscu samochód i podróżować po tej oto wyjątkowej wyspie na własną rękę. Tym sposobem można zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Szmaragdowa wyspa z pewnością oczaruje Państwa swym nietypowym urokiem. Korfu należało m.in. do ulubionych miejsc austriackiej cesarzowej Sissi.
Więcej
27.11.2016

Grecja Rhodos – wczasy pełne słońca

Czym cieszymy się w lecie najbardziej? Całodziennymi promieniami słońca. Te i o wiele więcej czekają na jednej z najpiękniejszych wysp greckich – wyspie Rhodos! Dlaczego nie skorzystać z naszej ciekawej oferty na świetne wakacje? Z niemieckimi biurami podróży z naszej oferty można cieszyć się nie tylko wyspą Rhodos lecz różnymi destynacjami. Rhodos jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Europie. Słońce świeci tutaj niesamowitych 300 dni w roku. Prawie na pewno nie może się więc zdarzyć, że zabraknie w trakcie Państwa wczasów ładnej pogody. Oprócz słońca oferuje Rhodos góry i wiele innych ciekawych miejsc. Miłośnicy historii znajdą na wyspie Rhodos wiele zabytków, zarówno w miastach jak w odleglejszych obszarach. Bardzo interesującym dla turystów jest miasto Lindos, gdzie znajduje się starożytny Akropol. Wartym odwiedzenia jest również unikalny architektonicznie Klasztor Moni Tsambika. Miłośnicy przyrody z pewnością powinni odwiedzić także Siedem Źródeł. PROPONUJEMY: Interesują Państwo wyspy greckie? Proszę wybrać z naszej oferty. Jeżeli kochają Państwo sport i zabawy adrenalinowe, to powinni Państwo udać się do parku wodnego w Faliraki.Można tutaj znaleźć wiele oryginalnych atrakcji wodnych. Nikt nie będzie się nudził. Na pięknych plażach można także skorzystać z wielu sportów wodnych. Na przykład zachodnia część wyspy jest odpowiednia do uprawiania windsurfingu. Rhodos - wyspa wiecznego słońca - to idealne miejsce na wakacje dla każdego. Z nami czeka na Państwo Rhodos z otwartymi ramionami.
Więcej
15.5.2016

Zjednoczone Emiraty Arabskie – koniec obowiązku wizowego dla Polaków

Od 22 marca 2014 nie jest dla obywateli Polski w przypadku podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich potrzebna już wiza. Odpadają więc sprawy finansowe i administracyjne z tym połączone. Zjednoczone Emiraty Arabskie zrobiły tak w nawiązaniu do wzrostu zainteresowania turystów o ich kraj Oprócz obywaleti Polski mogą do ZEA podróżować teraz bez wizy także obywatele Republiki Czeskiej, Słowacji, Łotwy, Litwy, Chorwacji, Cypru i innych krajów europejskich. ZEA to bardzo nowoczesny i kosmopolityczny kraj, który pod względem turystycznym ma wiele do zaoferowania. Na przykład olśniewająca stolica Abu Zabi przedstawia połączenie zabytkowych meczetów i nowoczesnych budynków. Zatrzymać się można w nowoczesnych kompleksach hotelowych. Do Zjednoczonych Emiratach Arabskich można łatwo pojechać na wakacje również z dziećmi.
Więcej

Dlaczego wybrać Airstop

Globe
18 lat oferujemy wyjazdy wysokiej jakości w korzystnych cenach
Plane
Gwarancja takiej samej ceny jak bezpośrednio w biurze podróży
Compass
Największe niemieckie i czeskie biura podróży w jednym miejscu
Card
Online rezerwacja z możliwością zapłaty kartą płatniczą