Wyspy Kanaryjskie
Info o destynacji

Wyspy Kanaryjskie

 • Dziś
  21 °C
 • Czas lotu
  ≈ 4h 40min
 • Waluta – 1 EUR =
  24.375 Kč 1 € 4.6839 zł 410.0774 Ft
 • Przesunięcie czasowe
  -1h, 11:59

Wyspy Kanaryjskie

Dokumentem podróżnym dla obywateli RP jest ważny dowód osobisty bądź paszport. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu. W związku z pandemią COVID-19 może kraj wylotu, tranzytu lub docelowy w dowolnym momencie zmienić warunki wjazdu. Poszczególne linie lotnicze mogą również mieć specjalne warunki. Klient jest zobowiązany do monitorowania wszystkich wymogów wjazdowych. Klient jest odpowiedzialny za przestrzeganie tych warunków oraz za wszelkie poniesione dodatkowe koszty. Niektóre usługi hotelowe mogą być niedostępne lub ograniczone.

 • Na Wyspy Kanaryjskie
 • Typy na wycieczki
 • Pogoda i kiedy jechać
 • i formalności wizowe

Wyspy Kanaryjskie są dzięki swojej rozmaitej krainie z europejską i afrykańską wegetacją nazywane „minikontinentem w Atlantyku“. 2000 metrów wyysoki łańcuch górski w centrum wyspy jest charakterystyczny dzikim fascynującym pięknem. Spokój i wypoczynek znajziecie Państwo na prześlicznych piaszczastych plażach. Dla tych, którzy wolą uprawiać sport oferują Wyspy Kanaryjskie wiele aktywności sportowych jak naprz. nurkowanie, narty wodne, surfing, żeglarstwo, golf, siatkówka plażowa i squash. Wiele lokalnych restauracji, pubów, kawiarń Państwa oczarują. Do najbardziej ulubionych wysep należy Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife, Fuertevenura, La Palma, La Gomera. 


Wyspa - GRAN CANARIA
Trzecia największa wyspa Wysep Kanaryjskich Gran Canaria ma wiele twarzy, przede wszystkim jest znana dzięki prześlicznym kilometrowym plażom i metrowym złotożłótym piaszczastym diunom na południu wyspy. Jesz idealna do opalania, długich spacerów na plaży i wczasów aktywnych. 

San Augustyn
San Augustyn znajduje się na południu Wysep Kanaryjskich i ciągnie się wzdłuż stromego wybrzeża z dwoma zatokama, które są z części ograniczone skałami. Połączenie autobusowe jeździ do Playa del Inglés, Maspalomas i Las Palmas. Nad skalistym wybrzeżem prowadzi droga dla pieszych do Playa del Inglés. Odpowiednie miejsce dla surferów, możliwości zabawy oferuje centrum handlowe z restauracjami i sklepami.

Playa del Inglés
Nowoczesne centrum wakacyjne na południu wyspy oferuje dużo hoteli, apartmentów i bungalowów w pięknych ogrodach. Playa del Inglés jest znana dzięki swojej 6km długiej i 100 metrów szerokiej piaszczastej plaży, która sięga aż k sąsiedniemu miejscu Maspalomas. Piaszczyste diuny uwielbiją zwłaszcza nudyści. Centrum Playa del Inglés jest Yumbo centrum, gdzie znajdują się banki, lekarze i supermarkiety.

Maspalomas
Maspalomas leży na południowej szczycie Wysep Kanaryjskich w fascynującej diunowej krainie. Te największe diuny wędrowne są częściowo ściśle chronione, ponieważ w nich gnieźdżą specyficzne gatunki ptaków. Turyści, którzy chcą zobaczyć tą specyficzną panoramę, muszą jechać na wielbłądach. Między Playa del Inglés i Maspalomas znajduje się strefa Campo Internacionál i 18 -dółkowe pole golfowe.

Los Palmitos
MIiłośków przyrody pociąga dolina Palmitos. Znajduje się około 12km od Maspalomas w centralnej części lądu i jest idealnym miejscem do wypoczynku z interesującymi wycieczkami. Ulubiony jest raj naturalny „park Palmitos“, w którym żyje więcej niż 1500 gatónków ptaków. 

Puerto de Mogán
Kto chce poznać Wyspy Kanaryjskie z ich drugiej strony, miał by zwiedzić idyliczne miejsce Puerto de Mogan. W małych restauracjach i pubach w porcie można pożnać łagodną kuchnię kanaryjską lub popłynąć statkiem i rozkoszować się atmosferą portu. Tu przyjeżdżają żeglarze z całego świata. Puerto de Modan jest trafnym punktem wyjściowym wycieczek po okolicy.

Playa del Cura
Małe miejsce wakacyjne znajduje się w zatoce ograniczonej skałami. Tu znajduje się naturalna kamienno-piaszczysta plaża i jest troche dalej od Playa de Amadores, co jest sztucznie wytworzona zatoka z jasnym piaskiem. Można tu znaleźć małe centrum handlowe. 

Playa de Taurito
Dzięki drobnemu piasku na plaży i skalistemu ograniczeniu jest Playa de Taurito bardzo ulubiona przez turystów. W środku doliny znajduje się wielka laguna Lago Taurito. Playa de Taurito jest trafnym punktem wyjściowym wycieczek po górskim świecie Wysep Kanaryjskich.


Wyspa - LANZAROTE
Mityczna wyspa Wysep Kanaryjskich. Piaszczaste plaże i błankitne morze stwarzają fasynujący kontrast z krainą wulkaniczną, kraterami i czarnymi potokami lawowymi. Państwo będziecie oczarowani osobliwościami, które przyroda i człowiek w specyficznej harmonii stworzyli. Piękne jaskynie, wielobarwne ogrody, zieloné palmy, rozległe pola kaktusowe i spokojne białe wioski czynią Lanzarote wyjątkową wyspą. 

Playa Blanca
Playa Blanca to dawniejsza wioska, znajduje się na połudiu wyspy Lanzarote. Kiedyś wyspa ta należała do ulubionych destynacji wakacyjnych, i nie straciła swojego oryginalnego charakteru. Wielka plaża Playa Dorada jest idealnym miejscem do wypoczynku. Dużo kawiareń i pubów zapraszają w dzień i w noc do tańca i do marzenia.

Puerto del Carmen
To największe wakacyjne centrum wyspy z żywą atmosferą międzynarodową. Odkryjcie kilometrową promenadę na wybrzeżu z szeroką ofertą restauracji, pubów, butyków i sklepów z upominkami. Lub proszę zwiedzić stolicę Arrecife (12 km daleko), dokąd jeździ kilka razy na dzień autobus liniowy. Wieczorem w starym porcie można oglądać mieszkańców grających w boccia. 

Costa Teguise
Odpowiednio polożone kompleksy hotelowe w uporządkowanych ogrodach, długa promenada plażowa, sklepy, przytulne restauracje i puby – to jest Costa Teguise. Za swój wygląd jest wdzięczna hiszpańskiemu artystowi i architektowi Cesarowi Manriquemu. Nowoczesne centrum wakacyjne ma więcej zatok do kąpania, sztucznych i naturalynch.

Wyspa - FUERTEVENTURA 
Znajduje się mniej więcej 100km od wybrzeża afrykańskiego i jest drugą największą wyspą Wysep Kanaryjskich, lecz najmniej zasiedlony. Półwysep Jandia jest rzeczywiście rajem sportów wodnych. Odbywa się tutaj mistrzowstwo świata w wind- i kiteboardu. To również idealne miejsce do tur na rowerze górskim. 

Costa Calma
Costa Calma jest coraz więcej ulubionym niejscem wakacyjnym, idealne warunki dla windsurferów, przytulne hotele i apartamenty, również spokojna okolica z wielu restauracjami i centrum handlowym. Autobus liniowy jeździ kilka razy na dzień do pozostałych miejsc wyspy Fuerteventura.

Corralejo
Corralejo znajduje się w małej zatoce, około 35km od stolicy wyspy Puerto del Rosario. Oferuje wiele restauracji, center handlowych i center zabawy. Wieczorem mieszkańcy spotykają się w miejscu Plaza. Około 6km na południe znajduje się cud naturalny, kraina duinowowa El Jable. Proszę się rozkoszować wycieczką do krajobrazowego obszaru chronionego.

Wyspa - TENERIFE
Największa wyspan jest dzięli swojemi pięknu najwięcej atrakcyjny i najwięcej ulubiony z Wysep Kanaryjskich. Obraz krainy jest nadzwyczajnie wielostronny - strome góry, dziko romantyczne wybrzeże, jasno zielone doliny i płaskie piaszczyste zatoki na południu wyspy. Stolica to Santa Cruz, którą warto zwiedzić. W miejscowej kuchni mieszają się elementy z Hiszpanii i Afriki. 

Costa Adeje/Playa de las Americas
Centrum wakacyjne znajduje się na południu wyspy. Spokojne i żywe tereny rezortu zmieniają i oferują zabawę dla każdego. Przede wszystkim pulsująca Playa de las Americas przyciąga wiele turystów. NIech Państwo idą na spacer po 8km promenadzie na wybrzeżu od Los Cristianos do Costa Adeje. Znajdują się tutaj piękne hotele wysokiej jakości i sztuczne plaże. Do aktywnego wypoczynku zaprasza 18-dółkowe pole golfowe.

Playa Paraiso
Wioska rybacka pociąga przede wszystkim turystów, którzy preferują spokój i samotność. Znajduje się około 12km od Playa de las Americas i dysponuje boiskiem do siatkówki. Proszę zwiedzić specjalną atrakcję „Tenerife Pearl“.

Puerto de la Cruz
Elegancka destynacja na północy wyspy przyciąga turystów po cały rok dzięki przyjemnej temperaturze. Warto zobaczyć historyczną część miasta w hiszpańskim kolonialnym stylu . Puerto de la Cruz jest trafnym punktem wyjściowym organizacji wycieczek i wycieczek przyrodniczychi. Warto zwiedzić ogród botaniczny „Loro parque“ lub „Bananera el guanche“, gdzie można dowiedzić się więcej o hodowaniu bananów.

Wycieczki fakultatywne pośrednicza miejscowa agentura, z rezerwacją pomaga rezydent.

Safari na wielbłądach € 36,-

Wyspy Kanaryjskie á la carte € 60,-

Casa romantica € 57,-

Miasto portowe Las palmas € 24,-

Jazda na katamaranu € 50,-

Jeep safari € 43,-

Możliwość nurkowania, jazdy konnej i grania w golfa

Gran Canaria

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najwyższa temperatura

21

22

22

22

23

24

25

26

26

26

24

22

Najniższa temperatura

14

14

15

16

17

18

19

21

21

19

18

16

Temperatura wody

19

18

18

18

19

20

21

22

23

23

21

20

Trwanie świtu słońca

6

7

7

8

8

9

9

9

8

7

6

6

Deszczowe dni

8

5

5

3

1

1

1

1

1

5

7

8

Wilgotność relatywna

72

73

73

73

72

74

77

76

75

75

74

73Fuerteventura

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najwyższa temperatura

19

19

20

21

23

24

27

27

26

24

21

19

Najniższa temperatura

12

12

13

13

15

16

19

19

18

17

15

13

Temperatura wody

18

18

17

17

18

20

21

22

22

22

20

19

Trwanie świtu słońca

6

7

7

8

9

10

11

11

8

7

6

5

Deszczowe dni

7

5

4

2

1

0

0

0

0

4

5

7

Wilgotność relatywna

68

67

64

61

63

63

59

62

66

67

68

66

Dokumentem podróżnym dla obywateli RP jest ważny dowód osobisty bądź paszport. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu.

Dlaczego wybrać Airstop