Mauritius
Info o destynacji

Mauritius

 • Dziś
  28 °C
 • Czas lotu
  ≈ 11h 35min
 • Waluta – 1 MUR =
  0.5302 Kč 0.0218 € 0.1019 zł 8.9196 Ft
 • Przesunięcie czasowe
  +3h, 15:39

Mauritius

Ruch bezwizowy oraz własny paszport ważny jeszcze pół roku po powrocie z destynacji odnoszą się do obywateli RP. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu. W związku z pandemią COVID-19 może kraj wylotu, tranzytu lub docelowy w dowolnym momencie zmienić warunki wjazdu. Poszczególne linie lotnicze mogą również mieć specjalne warunki. Klient jest zobowiązany do monitorowania wszystkich wymogów wjazdowych. Klient jest odpowiedzialny za przestrzeganie tych warunków oraz za wszelkie poniesione dodatkowe koszty. Niektóre usługi hotelowe mogą być niedostępne lub ograniczone.

 • O Mauritius
 • Typy na wycieczki
 • Pogoda i kiedy jechać
 • I formalności wizowe

Około 1000 km na wschód od Madagaskaru znajduje się jedna z pereł Oceanu Indyjskiego - Mauritius. Palmami ograniczone plaże na turkusowo niebieskim morzu, rafa koralowa, krajina górzysta i przyjazna twarza miast multikulturowych zaliczają Mauticius do najbardziej ulubionych destynacji turystycznych w Oceanie Indyjskim. Podczas spaceru po wyspie Państwo zobaczą pola z trzciną cukrową, plantacje herbaty i bananów. Państwo będą oczarowani również wspanialą kuchnią kreolską. Do najbardziej ulubionych miejsc należy Le Morne, Flic en Flac, Belle Mare, Trou aux Biches, Port Luis. 

Wybrzeże południowe 
Prawie na południowym wybrzeżu znajduje się półwysep Le Morne Brabant z przyjaznymi lagunami i piaszczastymi plażami. Pittoresk sklaista góra na ziemi i jeden wielki grzyb koralowy w morzu. W jednej szczelinie zewnętrzniego występu skalistego około Mauritiusa wieje mocny południowy wiatr dla doświadczonych surferów. Dalej v centralnej części lądu można zwiedzić plantacje kawy przy Chamarel, wodospady pod taką samą nazwą i cud naturalny „7-kolorowa ziemia.“ Na pięknym południowo-zachodnim wybrzeżu znajduje się Bel Ombre, mała wioska rybacka otoczona plantacjami i lasami. 

Wybrzeże zachodnie 
Metropolia wyspowa Port Louis jest wielobarwna od portu aż do targu warzywno-owocowego i najlepszym miejscem do studiów rozmaitości na Mauritiusie. Ognisto czerwone flamboyant i kolorowe świątynie hinduistyczne ograniczają drogę do resortu wakacyjnego około Flic en Flac. W bliskości żyją w Casela Birdpark pięknie kolorowe ptaki z wyszystkich tropikalnych miejsc na ziemi. Za plażą Tamarin wznosi się góra Montagne du Rempart znana jak „Matterhorn południa.“ 

Wybrzeże północne 
Tylko 12km na północ od Port Louis znajduje się ośrodek kąpieli w zatoce Grand Baie. Po drodze znajdują się pola z trzciną cukrową i osobliwość tej wyspy „Pampelmousse“, romantyczny ogród botaniczny z najbardziej cennymi gatunkami palm z całego świata. Na wschód od Grand Baie znajduje się Perybére i wioska rybacka Grand Gaube tylko z kilku hotelami. 

Wybrzeże wschodnie 
Plaże Belle Mare są rajem dla wczasowiczów na wschodnim wybrzeżu. Odpocznijcie sobie w cieniu causarin na niebieskim morzu i białym piasku. Przedwybrzeżem znajduje się ulubiony Eiland ile aux Cerfs z polem golfowym. W centralnej części wyspy ostrova wznosi się góry widokowe Bambous i Lion. Między nimi znajduje się chroniony region krajobrazowy Domine des Grands Bois. Góra Montagne du Lion (500m) wygląda jak majestatycznie rozglądający się lew.

Wycieczki fakultatywne i ceny są tylko orientacyjne. Te i inne wycieczki można kupić bezpośrednio na miejscu u rezydenta.Głęboki południe - wycieczka całodniowa wzdłuż wybrzeża południowego. Cena: 70EUR//os.Dodo i Niebieski Mauritius - wycieczka całodniowa włącznie z zwiedzeniem stolicy i jej zabytków, muzeum Blue Penny z oryginalnymi eksponatymi cennego znaczku Niebieski Mauritius. Zwiedzenie ślicznego ogrodu botanicznego. Cena: 60EUR/os.Pamplemousses - zwiedzenie ogrodu botanicznego Pamplemousses, który należy do najładniejszych na świecie. Możliwość zakupu upomin nákupu suvenýrů v Grand Bay. Obiad w L`aventure du Sucre, gdzie można się dowiedzieć o historii Mauritiusu i technologiach produkcji cukru trzcinowego. Cena: 35 EUR/os.Ile aux Ceres - wycieczka na katamaranach. Rejs katamaranem wzdłuż wybrzeża wschodniego. Cena: 75EUR/os.Wycieczka statkiem za delfiny - obserwacja delfinów z możliwością kąpania się. Cena: 65EUR/osWycieczka statkiem na wyspę Ille Aux Ceres - cena orientacyjna: 25 EUR/osSpacer po dnie morskim - Państwo otrzymacie hełm do nurkowania i możecie się przejść po dnie morskim. Cena: 35 EUR/os

Koszty poboczne € 1,- = cca. 42,- Mauritius rupii

Poziom cenowy jest podobny jak u nas.

W hotelu:
napoje bezalkoholowe € 2,50,-
piwo € 4,-
lbutelka wina € 30,- snack € 10,-
kolacja € 25,-
Poza hotelem są napoje i jedzenie o wiele tańsze.

 

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najwyższa temperatura

30

30

30

29

27

26

25

25

26

27

29

29

Najniższa temperatura

24

24

24

23

22

20

19

19

19

20

22

23

Temperatura wody

27

27

27

27

25

24

23

22

23

23

24

25

Trwanie świtu słońca

7

7

6

7

6

6

5

6

7

7

8

8

Deszczowe dni

18

19

20

19

20

21

23

22

18

15

13

15

Wilgotność relatywna

73

76

75

75

72

70

70

70

69

68

69

69

Ruch bezwizowy oraz własny paszport ważny jeszcze pół roku po powrocie z destynacji odnoszą się do obywateli RP. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu.

Dlaczego wybrać Airstop