Sri Lanka
Info o destynacji

Sri Lanka

 • Poniedziałek
  29 °C
 • Dziś
  31 °C
 • Środa
  32 °C
 • Czwartek
  32 °C
 • Piątek
  31 °C
 • Sobota
  32 °C
 • Niedziela
  32 °C
 • Poniedziałek
  32 °C
 • Więcej
 • Temperatura
  29 °C
 • Czas lotu
  ≈ 10h 10min
 • Waluta – 1 LKR =
  0.0602 Kč 0.0025 € 0.0119 zł 0.9864 Ft
 • Przesunięcie czasowe
  +4h, 10:38

Sri Lanka

Paszport obywatela RP musi być ważny jeszcze pół roku po powrocie z destynacji. Od obywateli RP wymagane są wizy, wizę pobytową trzeba uzyskać przed wylotem za opłatę 35 USD/osoba. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu.


 • O Sri Lance
 • Typy na wycieczki
 • Pogoda i kiedy jechać
 • I formalności wizowe

Sri Lanka zasłuży na swoje imię „okazały kraj“ z bujną vegetacją, plażami tropikalnymi i dziedzictwem tysiącoletniej kultury. SríiLanka leży na południowy wschód od subkontynentu indyjskiego w Oceanie Indyjskim. Dzięki rozmaitym klimatycznym warunkom, można poświęcać się różnym sportom, jak naprz. długim spacerom, wędkarstwu, golfu, ale również sportom wodnym, i to zwłaszcza nurkowaniu do fascynującego świata podwodnego. Będziecie oczarowni zapachem cynamonu, kardamonu, wanilii i goździku. Do najbardziej ulubionych miejsc należy Beruwela, Bentota, Negombo, Koggala, Hikkaduwa, Kalutara, Wadduwa..

Beruwela
Z wyrażnym arabskim charakterem i najstarszym meczetem na wyspie leży Beruwela cca.60km na południe od Colomba. Na południe od wioski rybackiej rizpościerają się piękne plaże z hotelami wszystkich kategorii. Miejscowe restauracje i sklepy z upomonkami starają się w Beruwela Beach o barwne życie plażowe. 


Bentota
Bentota leży parę minut na piechotę od Beruwela. Hotele z części rozpościerają się na wyspie, który tworzy ujście rzeki. Bentota jest małym miasteczkiem z barwnym targiem ulicznym, gdzie codziennie można kupić owoce, warzywa i ryby. Można tu znaleźći małe restauracje z delikatną miejscową kuchnią. Przez Bentota prowadzą tory, z których można skorzystać podczas wycieczek naprz. na południe lub do Colombo.

Negombo
Znane miejsce rybackie znajduje się cca.37km na północ od Colombo. Dawniej było Negombo centrum handlu cynamonem, co przypomina również kanał, który prowadzi z Negombo do Colombo. Dalekie plantacje kokosowe tworzą obraz krajiny w okolicy. Oprócz długich piaszczastych plaży na Państwo czeka również żywe i wesołe centrum targów, restauracje miejscowe i sklepy z upominkami. Dzięki lotnisku w pobliżu(11km) jest Negombo pierwsze centrum turystyczne Sri Lanky. 


Colombo
W stolicy Sri Lanky można znaleźć część z historii epoki kolonialnej wśród azyjskiej współczesności. W mieście żyje1,6 mil. mieszkańców. Dawniej i dziś było miasto bardzo ważnym centrum handlowym. Mieszanina różnych kultur w epoce kolonialneh tworzy w połączeniu z bujną wegetacją tropikalną wyjątkową atmosferę Colombo. 

Koggala
Koggala leży na długiem pięknej plaży. Można tu znaleźć spokój i wypoczynek. W pobłiżu znajduje się laguna Koggala, gdzie można spacerować, obserwować ptaki i płynąć łódką. 


Hikkaduwa
Na więcej kilometrach wzdłuż wybrzeża rozpościera się miejsce Hikkaduwa. Dawniej rybacką wioskę dziś tworzą sklepy, restauracje i bary. Wybrzeże jest piękne, spokojne okolica jest czarująca. Większość ludzi, którzy Hikkaduwa zwiedzają ponownie i czują się tutaj jak w domu, upotrafią ocenić rozmaitość ofert turystycznych. 

Kalutara/Wadduwa
Około 40km na południe od Colombo leżyKalutara. Wierzący spieszą się do motlitwy przed Dagoba z lotosowymi kwiatami i pachnącymi pałeczkami . W epoce kolonialnej była Kalutara metropolią dla handlu z cynamonem, dziś jest ale znana dzięki produkcji wyrobów plecionych. Troche dalej pod palmami na plaży mieszkają turyści. I w nocy wynurzają się gwiazdy południa Dagoba Gangatilaka Vihara w nadprzyrodzonym świetle.

Wycieczki fakultatywne pośrednicza agentura miejscowa, z rezerwacją pomaga rezydent. 

Colombo City Tour 
Po śniadaniu wyjazd do Kolomba - zwiedzenie miasta. Cena: 45 EUR

Galle Hikkaduwa 
Rano wycieczka do miasteczka historycznego Galle i zwiedzenie farmy żółwi. Hikkaduwa jest rajem dla nurków i miłośników świata podmorskiego. Cena: 55 EUR

Kandy, Sigiriya, Dambulla, Matale, Kandy 

1. dzień: Dambulla - Kandalama
Transfer do skalistej świątyni Dambulla. Chodzi o wielki komplex jaskini umieszczony wysoko na skali, który służy wieki jak miejscowość odpustowa. W jaskiniach są obrazy na 2000 m2 z 150 ilustracjami Budhy, największy z nich ma więcej niż 14 metrów. Przejazd do Kandalamy, gdzie jest przygotowany nocleg. 

2. den: Kandalama - Polonnaruwa - Sigiriya - Kandalama
Śniadanie w hotelu, następnie transfer do Polonnaruwy historycznego miasta z 11 wieku, które jest znane dzięki swoim świątyniom i pałacom. Można tutaj również zwiedzić pałac królewski, sale audiencyjną, skalną świątynie Gal Viharaya. Można również zwiedzić miejsca kultu świątynie Shivy. Znajdują się tutaj znane statuy Budhy wykute prosto w skale. Z Polonnaruvy pojedziecie Państwo do Sigiriya. W Sigiriya jest znany szczyt na skalnej formacji z twierdzą. Twierdza ta nazywana jest „Lwią skałą“ lub „Twoerdzą w chmurach“ gdzie można zobaczyć więcej niż 500 pięknych fresków. W okolicy znajduje się wielki kompleks ogrodów i kanałów wodnych. Powrót do Kandalamy, gdzie jest przygotowany nocleg. 

3. den: Kandalama - Kandy - Pinnawala
Po śniadaniu przejazd do Kandy centrum Sri Lanky, ostatniej stolicy królów sinhalskich. Zwiedzenie świątyni Budhowa zębu, muzeum z miejscowymi regaliami i relikwiami Buddy. Po poludniu pojedziecie Państwo do Pinnawaly, gdzie można zwiedzić sierociniec dla słoni. Wieczorem powrót do hotelu. 

Pinnawala+Kandy 
Rano wyjazd do Pinnawaly. Tu można zwiedzić sierociniec dla słoni, który powstał w latach 70-tych. Można tu znaleźć również jedną z najpiękniejszych ogrodów botanicznych na świcie. Wyjazddo Kandy, gdzie Państwo zwiedzicie świątynię zęba Budhy i wiele innych zabytków historycznych. 
Cena: 85 EUR

River Safari 
Rano wyjazd autobusem, jazda na łódkach przez lasy mangrowe do Balapitiya. Tu można zobaczyć mieszkańców podczas wykonanywania codziennych obowiązków. Podczas wycieczki Państwo otrzymacie chłodne napoje. Powrót na hotel po obiedzie vw restauracji Green Area. 
Cena: 25 EUR

Yala Day - Yala Safari 
Całodniowa wyciezka jeepem do parku narodowego Yala. Chodzi o największy park narodowy na Sri Lance, gdzie żyją słonie, bawoły, małpy, krokodyle i migrujące kolonie ptaków. Obiad w cenie. Cena: 125 EUR

Bentota/Beruwela:
Bentota – Rejs po rzece: 20 EUR
Galle: €25
Kandy/Sigiriya (dwudniowy): 130 EUR
Złoty trójkąt (trzydniowy): 220 EUR
Park narodowy Yala (dwudniowy): 135 EUR 
Kandy/Nuwara Eliya (dwudniowy): 100 EUR
Rejs przy pobrzeżu i Galle (całodniowy): 40 EUR

Koszty poboczne(orientacyjnie)

Plaża i sport

na czas

Euro

leżak/parasolka w hotelu

den

za darmo

deska winsurfingowa

godzina

5,70,-

kort tenisowy

godzina

5,-

Środki lokomocji

 

 

taxi (opłata podstawowa)

kilometr

0,50,-

wynajem roweru

den

5,-

wynajem samochodu z kierowcą

den

51,-

Jedzenie i picie

 

 

Obiad

hotel

12,-

Piwo

hotel

2,20,-

Arrak

hotel

1,-

Curry ryż

restauracja

3,60,-

Homar 500g

restauracja

12,-

miejscowe piwo

restuaracja

1,70,-

napoje bezalkoholowe

restauracja

0,50,-

Upominki

 

 

maski drewniane

od

3,60,-

* w hotelach i restauracjach plus 10% z ceny za obsługę i 15% podatku

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najwyższa temperatura

30

31

31

31

31

29

29

29

29

29

29

29

Najniższa temperatura

22

22

23

24

26

25

25

25

25

24

23

22

Temperatura wody

27

27

28

28

29

29

28

27

27

28

27

27

Trwanie świtu słońca

8

9

8

7

6

5

6

6

6

7

6

8

Deszczowe dni

7

6

8

14

19

18

12

11

13

19

16

10

Wilgotność relatywna

70

69

69

72

77

79

78

77

76

77

76

72

Paszport obywatela RP musi być ważny jeszcze pół roku po powrocie z destynacji. Od obywateli RP wymagane są wizy, wizę pobytową trzeba uzyskać przed wylotem za opłatę 35 USD/osoba. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu.

Dlaczego wybrać Airstop