Tajlandia
Info o destynacji

Tajlandia

 • Dziś
  31 °C
 • Czas lotu
  ≈ 10h 50min
 • Waluta – 1 THB =
  0.6699 Kč 0.0275 € 0.1285 zł 10.7767 Ft
 • Przesunięcie czasowe
  +5h, 19:07

Tajlandia

Ruch bezwizowy oraz własny paszport ważny jeszcze pół roku po powrocie z destynacji odnoszą się do obywateli RP. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu. W związku z pandemią COVID-19 może kraj wylotu, tranzytu lub docelowy w dowolnym momencie zmienić warunki wjazdu. Poszczególne linie lotnicze mogą również mieć specjalne warunki. Klient jest zobowiązany do monitorowania wszystkich wymogów wjazdowych. Klient jest odpowiedzialny za przestrzeganie tych warunków oraz za wszelkie poniesione dodatkowe koszty. Niektóre usługi hotelowe mogą być niedostępne lub ograniczone.

 • O Tajlandii
 • Typy na wycieczki
 • Pogoda i kiedy jechać
 • I formalności wizowe

Egzotyczna Tajlandia jest osnuwane legendami królewstwa Siamu z pięknymi pałacami, złotymi świątyniami, białymi piaszczastymi plażami i turkusowym morzem, które wabi co roku mnóstwo turystów. Turyści są oczarowani thajlanską uprzejmością, stosowną życzliwością i radością z życia. Wypoczynkowy pobyt nad morzem z fascynującą wycieczką okrężną napewno Państwu pokaże różne twarze tego nadzwyczajnego kraju. Do najbardziej ulubionych miejsc należy Pattaya, Phuket, Khao Lak, Krabi, Koh Samui.

Bangkok
Fascynująca wyjątkowość Bangkoku leży w jego przeciwieństwach. Swiecące drapacze chmur, eleganckie domy towarowe i luksusowe hotele znajdują się prosto obok tradycyjnych świątyń i klasztorów Buddy. Z skytrain można szybko dojechać od rzeki Chao Praya na drogę Sukhumvit. Przystanki są idealnym punktem wyjściowym do zwiedzenia zabytków, targów i barów.

Zatoka Tajlandska
Pattaya 
Koktajlowe bary, kabarety i inne shows można znaleść tutaj w Pattaya. Pattaya znajduje się dwie godziny od Bangkoku. Cztery kilometry długa plaża oferuje mnóstwo atrakcji sportowych dla miłośników sportów wodnych. Wegług rozkładu jazdy jest Pattaya połączona z kilka wysepkami jak Ko Lan lub KoPai. W Pattaya ucieszą się rodziny z dziećmi, tutejszy park wodny wabi dzieci i dorosłych.

Jomtien
Na południe od Pattaya na sześciu kilometrach rozpościera się spokojna plaża Jomtien, która jest wyszukiwana przede wszystkim przez surferów. Ale Jomtien oferuje również inne atrakcje sportowe jak paintball, parasailing, wędkarstwo na wolnym morzu, nurkowanie, wyścigi na motorze lub jazdę na słoniach. W okolicy krainy tropikalnej znajduje się 18-dołkowe pole golfowe. W Nong Nooch, ogrodzie botanicznym, Państwo będą oczarowani wyjątkowymi rodzajami palm, paprociami i orchidejami. 

Phuket
Zielona perła dla turystów z Azji i Europy jest numerem jeden w całej Tajlandii. Prześliczne plaże to podstawowy kapitał tej wyspy. Proszę sobie wybrać z wielu hoteli i siedmiu plaży: popularna Patong Beach z wielobarwnym życiem nocnym, Kamala Beach to spokojniejsza plaża, szerokie piaszczaste diuny plaży Karon lub Nai Yang Beach, gdzie żółwie morskie znosi swoje jajka do piasku. Więcej spokoju można znaleść w zatokach Bang Tao, Kata Noi i Nai Harn Beach. Z Bangkoku trwa lot na Phuket godzinę.

Khao Lak
90 minut od wyspy Puket znajduje się klejnot natury Khao Lak. Można godzinami spacerować po pustych plażach. Państwo usłyszycie tylko fale, które wabią, zakochany ćwierkanie cykad, które siedzą na drzewach. Wzdłuż plaż rozpościerają się plantacje kokosowe razem z dżunglą wybrzeżną. Zręczne krabie spieszą się przez ciemne granitowe skały, które czasami jak bonsaijowe pasmo górskie wychodzą z jemnego piasku. Miłośnicy przygód mogą zwiedzić park narodowy Khao Sok, gdzie znajdują się małpy i niedzwiedzie.

Krabi
Jak olbrzymie z bajki wznoszą się wapniste skały do niebieskiego nieba w prowincji Krabi. Stoji na polach ryżowych lub plantacjach. Andamskie morze pluska na plażę Ao Nang und Klong muang. Tu zamieszkali malajscy rybacy, którzy przywożą przypadkowych turystów na samotne wyspy. Transport okrętowy w miejscowym porcie Państwa zawiezie aż na wyspy Koh Lanta, Phi Phi i sąsiedni Bay Phang Nga.

Koh Samui
Koh Samui należy do najulubioniejszych wysep tajlandskich dzięki swojemi romantycznemu pięknu i życiu nocnemu. Wyspa jest pokryta pagórkami pokrytymi lasami i plantacjami kokosowymi. Na wyspie Koh Samui są dwie główne plaże - Lamai a Chaweng.

Wycieczki fakultatywne pośrednicza agentura miejscowa, z rezerwacją pomaga rezydent.. 

Bangkok:
Złoty gwóźdź Bangkoku (całodniowy, z obiadem) € 46,-
Pałac królewski i świątynia (półdniowy) € 28,-
Pływający targ (całodniowy, z obiadem) € 44,-
Ayuttaya (całodniowy, bus/statek, z obiadem) € 26,-
Most przez Kwai (całodniowy, z obiadem) € 41,-

Pattaya:
Bangkok € 46,-
Koh Samet € 24,-
Rzeka Kwai (dwudniowa, pełna pensja) € 62,-
Ayuttaya € 43,-

Sportowe atrakcje:
- żeglowanie na katamaranu (den) € 66,-
- narty wodne(15min) € 15,-

Krabi:
Krabi kanoi € 55,-
Raftingowe safari € 52,-
Wyspa Phi Phi € 50,-
Odkrycie Jamese Bonda € 40,-

Phuket:
Badanie Puketu € 41,-
Jeep safari € 43,-
SkałaJamesa Bonda € 51,-
Wyspa Phi Phi € 58,-
Zatoka Phang Nga € 54,-
Przejazd przez dżunglę€ 79,-

Khao Lak:
Wyspa Similan € 56,-
Khao Lak safari € 67,-
Zatoka Phang Nga € 54,-
Morski kajak € 61,-

Koszty poboczne (orientacyjnie)

Plaża i sport

na czas

Euro

lehátko/slunečník v hotelu

dzień

za darmo

lehátko/slunečník na pláži*

dzień

2,56,-

zapůjčení surfařského prkna

godzina

9,20,-

żaglowiec

godzina

13,-

jízda na koni

godzina

15,-

thajská masáž

godzina

7,70,-

manikúra a pedikúra

godzina

7,70,-

Środki lokomocji

 

 

taxi (podstawowa opłata)

kilometr

0,20,-

mofa

dzień

5,-

wynajem samochodu z kierowcą

dzień

46,-

wynajem jeepu

dzień

36,-

super benzyna

liter

0,40,-

Jídlo a pítí

 

 

tajlandzkie jedzenie s folklorystycznym tańcem

hotel

13,-

pokarm z ryby

miejscowy

6,60,-

humr (100g)

miejscowy

3,-

pivo

miejscowy

1,80,-

kokosowe mleko

miejscowy

1,50,-

napoje bezalkoholowe*

miejscowy

1,-

whisky

miejscowy

2,-

Upominki

 

 

jedwabny kostium szyty na miarę

od

77,-

* w hotelach i restauracjach plus 10% z ceny za obsługę i 10% podatku

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Najwyższa temperatura

31

32

33

33

31

31

31

31

31

30

31

31

Najniższa temperatura

23

23

24

25

25

25

25

24

24

24

24

24

Temperatura wody

27

28

28

29

29

29

28

28

28

28

28

27

Trwanie świtu słońca

9

10

9

8

6

5

6

6

5

6

7

8

Deszczowe dni

4

3

6

15

19

19

17

17

19

19

14

8

Wilgotność relatywna

76

75

77

82

84

82

82

83

85

85

83

78

 Ruch bezwizowy oraz własny paszport ważny jeszcze pół roku po powrocie z destynacji odnoszą się do obywateli RP. Podróżujący z innym paszportem są zobowiązani do sprawdzenia aktualnych przepisów wjazdowych do destynacji na właściwej ambasadzie. W kraju się pojawił wirus Zika. Polecamy załatwić sobie ubezpieczenie podróży zagranicznej, które nie jest zawarte w zamówieniu.

Dlaczego wybrać Airstop