Lanzarote – niesamowita natura w zasięgu ręki

Opublikowany 03.01.2015

Czy wiedzą Państwo na której z wysp Wysp Kanaryjskich znajdą Państwo niepowtarzalną naturę? Bez wątpienia na wyspie Lanzarote, która od wielu lat przyciąga miłośników przyrody, zwierząt i zjawisk przyrodniczych i stale ma mnóstwo do zaoferowania. Lanzarote znajduje się w bliskości Afryki i jest wynikiem burzliwej aktywności wulkanicznej, która na powierzchni wyspy zapisała się do dnia dzisiejszego. Turyści więc mogą się cieszyć unikalnym charakterem wyspy.

Miłośnicy przyrody nie powinni z pewnością przegapić parku narodowego Timanfaya, który znajduje się w rozległym paśmie górskim Montans del Fuego. Bezpieczeństwem turystów opiekują siędoświadczeni przewodnicy, którzy są w stanie podać wiele ciekawych informacji na temat lokalnej fauny i flory. W ramach parku narodowego są do odwiedzenia również źródła termalne, jezioro i pola lawy czy też wyjątkowe jaskinie lawowe Cueva de los Verdes.

Oprócz naturalnego piękna wyspy Lanzarote mogą się Państwo cieszyć klasycznymi walorami wakacji nad morzem. Wyspa oferuje piękne plaże idealne do wypoczynku. Wieczorem można się wybrać do restauracji lub baru. Na urlop na Lanzarote polecamy wybrać się także z dziećmi - czekajątu na nich na przykładpark wodny, park Rancho Texas z wyszkolonych papugami lub podwodne safari.